خريد vpn خريد vpn براي موبایل خريد vpn براي ios خريد vpn
کشورهای رکورد دار ناقص سازی جنسی دختران
دسته بندي

ساعت طرح لاو

چراغ خواب موزیکال


==================انتخاب خوش سلیقه ها================

ساعت CK

ساعت مچی CK

ویژه افراد خوش سلیقه

یک ساعت فوق العاده شیک و جدید

که جذابیت شما را چندین برابر می کند

بیمه ارسال و گارانتی تعویض و پشتیبانی

با قیمت استثنایی تا پایان ماه اسفند : 14,000 تومان

خريد


اخبار روز » خارجي 304 views ۲۴ بهمن, ۱۳۸۹

کشورهای رکورد دار ناقص سازی جنسی دختران   www.patogh98.com

ختنه زنان

ختنه دختران

سازمان ملل متحد اعلام کرد ختنه زنان در بسیاری از روستاهای آفریقا، از جمله در مصر، اتیوپی، کنیا، سنگال، بورکینافاسو، گامبیا، گینه و سومالی ممنوع شده است اما آمارهای منتشر شده بسیار گسترده و باورنکردنی به نظر می رسند و هرساله سازمان ملل متحد در مناسبت های مختلف بر محو این نوع از خشونت علیه زنان، تاکید می کند.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل می گوید: سایت پاتوق ۹۸ : «هدف ما باید کاملا روشن باشد؛ هرگونه تجاوز جنسی به زنان و دختران به عنوان یک ابزار جنگی باید ممنوع شود هیچ عذری برای وجود خشونت خانگی علیه زنان پذیرفته نیست. همینطور قاچاق جنسی دختران، خشونتها و قتلهای ناموسی و ناقص سازی جنسی دختران باید کاملا متوقف شوند.»

ناقص سازی جنسی دختران بر اساس سنت هایی ریشه دار در آفریقا، و بخشهایی از آسیا و خاورمیانه و همچنین در بخش هایی از اروپا، آمریکای شمالی و استرالیا انجام می گیرد و در بسیاری موارد این زنان هستند که با وجودی که خودشان این درد را تحمل کرده اند نسبت به مثله کردن آلت تناسلی دخترانشان، از زمان تولد تا ۱۵ سالگی، اصرار دارند.

سایت پاتوق۹۸ : از اواخر سال ۱۹۸۰ در نتیجه تلاش مخالفان ناقص سازی جنسی در سراسر جهان آمار ختنه دختران رو به کاهش گذاشت به طوری که آمار در اتیوپی از هشتاد درصد به هفتاد و چهار درصد و در مصر از ۹۷ درصد به ۹۱ درصد کاهش یافت و از آنجایی که آماری دقیق در این زمینه وجود ندارد تخمین زده می شود که در حال حاضر، تنها در مصر، حدود ۸۰ درصد دختران و زنان ناقص سازی جنسی شده اند.

گمان می‌رود که ظهور آداب مربوط به بریدن آلت تناسلی زنان برای اولین بار در مصرباستان در دره رود نیل اتفاق افتاده باشد، و از آنجا به نواحی اطراف مانند حوزه رود نیل، شمال شرقی و غرب آفریقا گسترش یافته باشد. این رسم هدفش جلوگیری اختلالات جنسی نبوده‌است، بلکه نوعی مناسک گذار(آیین آموزش اسرار) به حساب می‌آمده‌است که ریشه آن در افسانه‌های بدویان مصری و دیگر مردمان آفریقا یافت می‌شود.

گفتنی است سازمان ملل متحد برنامه‌ای برای کاهش قابل ملاحظه میزان انجام این عمل تا سال ۲۰۱۵ دارد و اقداماتی برای برچیدن این رسم در دو سطح جامعه و ملی پیشنهاد کرده ‌است.

0+


Cloob Google+

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,     اس ام اس
عکسهای خنده دار